Agjenda- 2019

Agjenda- 2019

355
0
SHARE

Akomodimi- Park Plaza Hotel- Rahovec

13 Shtator- e premte- Vendi: “Park Plaza- Salla e madhe”- Rahovec

16.00- Ceremonia e hapjes: Fahredin Shehu- Ilir Shehu- Prezantimi i poetëve

Leximi i poezive:

Anne Tannam (Irlandë), Ali al Ameri (Jordani), Andrew Singer (SHBA), Beppe Costa (Itali), Tendo Taijin (Japoni), Jack Mc Cann (Irlandë), Peter Andrej (Slloveni), Poul Lunggaard Damgaard (Danimarkë), Kristian Wikborg Wiese (Norvegji), Ramiz Huremagiq (Bosnie), Vlladimir Martinovski (Maqedoni), Luan Rama (Shqipëri/ Francë, Miriam Neiger Fleischman (Izrael), Zija Çela  (Shqipëri), Olimbi Velaj (Shqipëri)

14 shtator- e shtunë- Vendi: Caffe Bar “Hardhia”

11.00- Promovimi i letërsisë për fëmijë- Jonuz Fetahaj – vendi: Hardhia Bar

Leximi i poezive– Poul Lungagaard Damgaard (Danimarkë), Kristian Wikborg Wiese (Norvegji), Ramiz Huremagiq (Bosnie), Vlladimir Martinovski (Maqedoni), Luan Rama (Shqipëri/ Francë, Miriam Neiger Fleischman (Izrael), Zija Çela  (Shqipëri/ Irlandë), Olimbi Velaj (Shqipëri),

13.00- Performancë artistike, Msc. Refki Gallopeni dhe Msc. Fehmi Hoxha

15.00 Diskutim- “Rëndësia e poezisë në shekullin tonë” –  vendi: Muzeu i Qytetit

Leximi i poezive– Anne Tannam (Irlandë), Ali al Ameri (Jordani), Andrew Singer (SHBA), Beppe Costa (Itali), Tendo Taijin (Japoni), Jack Mc Cann (Irlandë), Peter Andrej (Slloveni)

20.00- Maratona poetike – Vendi: Parku i qytetit

Anne Tannam (Irlandë), Ali al Ameri (Jordani), Andrew Singer (SHBA), Beppe Costa (Itali), Tendo Taijin (Japoni), Lulzim Tafa (Kosovë) Jack Mc Cann (Irlandë), Peter Andrej (Slloveni), Poul Lyngagaard Damgaard (Danimarkë), Tahir Hoxha (Kosovë), Kristian Wikborg Wiese (Norvegji), Ramiz Huremagiq (Bosnie), Vlladimir Martinovski (Maqedoni), Sali Bashota (Kosovë), Murteza Osdautaj (Kosovë), Luan Rama (Shqipëri/ Francë), Miriam Neiger Fleischman (Izrael), Zija Çela (Shqipëri), Olimbi Velaj (Shqipëri), Faruk Buzhala (Kosovë), Jeton Kelmendi (Kosovë), Donika Dabishevci (Kosovë), Xhevat Latifi (Kosovë), Sibel Halimi (Kosovë), Ismail Gashi (Kosovë), Vjollca Kuqi (Kosovë)

15 shtator- e dielë

12.00- 13.00-  Bodrumi i vjetër- vizitë

13.00- 17.00- Ekskursion- Prizren

18.30- Darka

20.00- Leximi final (të gjithe poetët mysafirë) –shpërndarja e certifikatave për pjesëmarrje

Leximi i poezive: Anne Tannam (Irlandë), Ali al Ameri (Jordani), Andrew Singer (SHBA), Beppe Costa (Itali), Tendo Taijin (Japoni), Jack Mc Cann (Irlandë), Peter Andrej (Slloveni), Poul Lungagaard Damgaard (Danimarkë), Kristian Wikborg Wiese (Norvegji), Ramiz Huremagiq (Bosnie), Vlladimir Martinovski (Maqedoni), Luan Rama (Shqipëri/ Francë, Miriam Neiger Fleischman (Izrael), Zija Çela  (Shqipëri/ Irlandë), Olimbi Velaj (Shqipëri)

Akomodimi- Park Plaza Hotel- Rahovec

13 Shtator- e premte- Vendi: “Park Plaza- Salla e madhe”- Rahovec

16.00- Ceremonia e hapjes: Fahredin Shehu- Ilir Shehu- Prezantimi i poetëve

Leximi i poezive:

Anne Tannam (Irlandë), Ali al Ameri (Jordani), Andrew Singer (SHBA), Beppe Costa (Itali), Tendo Taijin (Japoni), Jack Mc Cann (Irlandë), Peter Andrej (Slloveni), Poul Lunggaard Damgaard (Danimarkë), Kristian Wikborg Wiese (Norvegji), Ramiz Huremagiq (Bosnie), Vlladimir Martinovski (Maqedoni), Luan Rama (Shqipëri/ Francë, Miriam Neiger Fleischman (Izrael), Zija Çela  (Shqipëri), Olimbi Velaj (Shqipëri)

14 shtator- e shtunë- Vendi: Caffe Bar “Hardhia”

11.00- Promovimi i letërsisë për fëmijë- Jonuz Fetahaj – vendi: Hardhia Bar

Leximi i poezive– Poul Lungagaard Damgaard (Danimarkë), Kristian Wikborg Wiese (Norvegji), Ramiz Huremagiq (Bosnie), Vlladimir Martinovski (Maqedoni), Luan Rama (Shqipëri/ Francë, Miriam Neiger Fleischman (Izrael), Zija Çela  (Shqipëri/ Irlandë), Olimbi Velaj (Shqipëri),

15.00- Diskutim- “Rëndësia e poezisë në shekullin tonë” –  vendi: Muzeu i Qytetit

Leximi i poezive– Anne Tannam (Irlandë), Ali al Ameri (Jordani), Andrew Singer (SHBA), Beppe Costa (Itali), Tendo Taijin (Japoni), Jack Mc Cann (Irlandë), Peter Andrej (Slloveni)

20.00- Maratona poetike – Vendi: Parku i qytetit

Anne Tannam (Irlandë), Ali al Ameri (Jordani), Andrew Singer (SHBA), Beppe Costa (Itali), Tendo Taijin (Japoni), Lulzim Tafa (Kosovë) Jack Mc Cann (Irlandë), Peter Andrej (Slloveni), Poul Lyngagaard Damgaard (Danimarkë), Tahir Hoxha (Kosovë), Kristian Wikborg Wiese (Norvegji), Ramiz Huremagiq (Bosnie), Vlladimir Martinovski (Maqedoni), Sali Bashota (Kosovë), Murteza Osdautaj (Kosovë), Luan Rama (Shqipëri/ Francë), Miriam Neiger Fleischman (Izrael), Zija Çela (Shqipëri), Olimbi Velaj (Shqipëri), Faruk Buzhala (Kosovë), Jeton Kelmendi (Kosovë), Donika Dabishevci (Kosovë), Xhevat Latifi (Kosovë), Sibel Halimi (Kosovë), Ismail Gashi (Kosovë), Vjollca Kuqi (Kosovë)

15 shtator- e dielë

12.00- 13.00-  Bodrumi i vjetër- vizitë

13.00- 17.00- Ekskursion- Prizren

18.30- Darka

20.00- Leximi final (të gjithe poetët mysafirë) –shpërndarja e certifikatave për pjesëmarrje

Leximi i poezive: Anne Tannam (Irlandë), Ali al Ameri (Jordani), Andrew Singer (SHBA), Beppe Costa (Itali), Tendo Taijin (Japoni), Jack Mc Cann (Irlandë), Peter Andrej (Slloveni), Poul Lungagaard Damgaard (Danimarkë), Kristian Wikborg Wiese (Norvegji), Ramiz Huremagiq (Bosnie), Vlladimir Martinovski (Maqedoni), Luan Rama (Shqipëri/ Francë, Miriam Neiger Fleischman (Izrael), Zija Çela  (Shqipëri/ Irlandë), Olimbi Velaj (Shqipëri)

SHARE
Previous articleGazeta Observer
Next articleAgenda- 2019

LEAVE A REPLY